Ўзбекистон Республикаси Президентининг Венгрия бош вазирининг расмий ташриф давомида “дипломатик протокол” лар бузилиб, ўзбек тилида қилган нутқини Ватанга муҳаббат, миллий ифтихор, аждодларга ҳурмат рамзи эканлигини сиёсатшунос Қудратилла Рафиқов “Ўзлик сари йўл” мақоласида тушунтириб беришга ҳаракат қилган.
Наврўзи олам муносабати билан Темир йўл Марказий клиник касалхонасининг жонкуяр ходимлари ўртасида “Паззанда аёл” кўрик танлови ўтказилди.
“Бухоро минтақавий темир йўл узели” унитар корхонаси ва “O`ztemiryo`lyo`lovchi” акциядорлик жамиятида конференция бўлиб ўтди.
“Ўзбекистон темир йўллари” акциядорлик жамияти ҳамда Ўзбекистон темирйўлчилари ва транспорт қурувчилари касаба уюшмаси Республика Кенгаши раҳбарияти таъзия билдиради.
Жойларда 2018-2020 йиллар учун тузилган жамоа шартномасининг 2020 йил давомида бажарилиши бўйича умумий йиғилиш конференциялари бўлиб ўтмоқда.