Ўзбекистон темирйўлчилари ва транспорт қурувчилари касаба уюшмаси Республика Кенгашининг топшириғи юзасидан “Ўзбекистон темир йўллари” АЖ тасарруфидаги корхона, ташкилот ва муассасаларда энергия тежамкорлигини таъминлашга қаратилган кенг қамровли чора-тадбирлар амалга оширилмоқда.
Ўзбекистон темирйўлчилари ва транспорт қурувчилари касаба уюшмаси Республика Кенгаши, бошланғич, бирлашган ҳамда ҳудудий касаба уюшма ташкилотларда Наврўз байрамида амалга оширилган ишлар.
“Аёллар дафтари”га киритилган аёллар бандлигини таъминлаш, уларни даромад манбаига эга бўлишига кўмаклаш, бандлик, томорқа,тадбиркорлик, кредитлар ажратиш каби йўналишларда манзилли режаларни амалга ошириш бўйича жойларда ишчи гуруҳлар томонидан ишлар жадал суратлар билан олиб борилмоқда.
2021 йилнинг 13 март куни Республикамизнинг барча ҳудудлари бўйлаб ободонлаштириш ва кўкаламзорлаштириш умумхалқ хайрия ҳашари бўлиб ўтди.
Шу кунларда Хоразм вилоят касаба уюшма ташкилотлари бирлашмасида ташкил қилинган “Аёллар дафтари” штабида иш қизғин. 2021 йилнинг 11 март куни Хоразм вилояти хокимлигининг мажлислар залида вилоят комиссиясининг кенгайтирилган йиғилиши бўлиб ўтди.